Jak na malování krajinek?
Jaro je v plném proudu, a tak je ideální čas na to, vyrazit s barvami do plenéru! Na malbě krajinky se může vyřádit i úplný začátečník, stačí mít chuť zachytit třeba i jen pouhou atmosféru Vašeho oblíbeného místa.
Jak si rozvrhnout kompozici?
Velmi užitečnou pomůckou je takzvaný "hledáček". Rámeček, který si můžete vyrobit například z papíru, o velikosti a tvaru podkladu, na němž má vzniknout Váš obraz. Přes ten se podíváte na místo které chcete malovat a pohodlně tak zjistíte, jaká část krajiny se Vám přesně do obrazu vejde. Podle toho se pak dobře plánuje kompozice.
Jak zachytit pomíjivý okamžik?
Když je rozvržení kompozice u konce, přichází další krok. Je nutné si uvědomit, že se Vaše "předloha" neustále mění. Jak plyne čas, mění se úhel slunečních paprsků, vítr pořád žene mraky po obloze, vše je zkrátka neustále v pohybu. Při pozorování krajiny si začnete všímat rozdílů v kontrastech barev ve chvílích kdy je zataženo, prší, nebo je naopak jasno a slunečno, zvolíte si okamžik, který chcete zachytit a zlehka si ho v základních rysech načrtnete. Potom se dá pokračovat prohlubováním stínů a zvýrazňováním barev.
Jaké barvy jsou pro krajinomalbu nejvhodnější?
Není příliš praktické, tahat sebou do plenéru velké množství malířského vybavení. Nejen pro to, ale i díky svým vlastnostem, jsou vhodným materiálem pastely. Umožňují totiž celou škálu stylů kresby a dá se s nimi pracovat velmi rychle, což je pro krajinomalbu žádoucí. Oblíbené jsou také akvarelové barvy, nebo různé druhy pastelek.
Workshopy - jednodenní výtvarné kurzy - PRAHA 2, BALBÍNOVA 28 - TEL: 777 422 022
Napište nám
Těšíme se na komunikaci s Vámi! :)